NÁŠ PŘÍBĚH

Ve 400 let starém podzemí Zámečku La Veneria z dob Lichtenštejnů se nachází šest klenutých sklepů, z nichž do dnešních dnů byla zpřístupněna polovina. Většina sklepů byla historicky využívána pro uchování kořisti z lovu, či jako ledovny. Sklep Grand Veneur jsme do vlastních rukou převzali v roce 2022.

Naše víno

Víno z Valtic je nyní v České Republice už legendárním pojmem. Snad každý Čech i Moravák už ve Valticích byl, a minimálně láhev už tu i vypil. Sluncem zalité svahy a silně minerální půda jsou perfektní kombinací, která umožňuje vznik vína, které je pro naše údolí tak typické. 

Při výrobě našeho vína se soustředíme na naturalitu a zachování rovnováhy přírody. 

Věřte, že u našeho vína si nikdy neřeknete, že z něj cítíte až moc síry, nebo že Vás z něj na druhý den bolí hlava. To příroda nedělá.

Zároveň se snažíme vybírat ta nejlepší lokální vína z Pálavska, ale i z Dolního Rakouska, které je nám skrze svoji lokalitu dokonce bližší než třeba Brno, a vzhledem k historickému propojení našich zemí máme mezi místními vinaři skvělé vztahy a přátele. 

Naše filozofie

Kvalita služeb a je pro nás samotné to nejdůležitější, a proto se i při provozu našeho sklepa soustředíme především na kvalitu. Naše vína jsou naturální, jen z těch nejlepších vybraných hroznů. Naše suroviny k přípravě pokrmů vybíráme s tou nejsvědomitější pečlivostí a z osobních zkušeností z cest po všech koutech Evropy.

Najdete u nás francouzské alsaské a burgundské sýry, ale i přímořské olivy z Jižní Provence, stejně jako to nejjemnější prosciutto z Parmy, ale i uzeniny od místních řezníků. 

Prostě si na všem dáváme opravdu záležet. 

Vaši

Veronika Halady, Karel Tumlíř provozovatelé sklepu