NÁŠ PŘÍBĚH

Ve více než 400 let starém podzemí Zámečku La Veneria z dob Lichtenštejnů se nachází šest sklepů, z nichž do dnešních dnů byla zpřístupněna polovina. Většina sklepů byla historicky využívána pro uchování kořisti z lovu, či jako ledovny. 

Sklep Grand Veneur jsme do vlastních rukou převzali v roce 2022.

Naše víno

Víno z Valtic je nyní v České Republice už legendárním pojmem. Snad každý Čech i Moravák už ve Valticích byl, a minimálně láhev už tu i vypil. Sluncem zalité svahy a půda bohatá na minerály jsou perfektní kombinací, jež umožňuje vznik vína, které je pro naše údolí tak typické. 

Při výrobě vína se náš vinař soustředí na zachování rovnováhy přírody.

Věřte, že u sklenky vína u nás si nikdy neřeknete, že z něj cítíte až moc síry, nebo že Vás z něj na druhý den bolí hlava. To příroda nedělá.

Zároveň se snažíme vybírat ta nejlepší lokální vína z Pálavska, ale i z Dolního Rakouska, které je nám skrze svoji lokalitu dokonce bližší než třeba Brno, a vzhledem k historickému propojení našich zemí máme mezi místními vinaři skvělé vztahy a přátele. 

Naše filozofie

Kvalita služeb a je pro nás samotné velice důležitá, a proto se i při provozu našeho sklepa soustředíme především na kvalitu. Naše vína jsou naturální, jen z těch nejlepších vybraných hroznů. Suroviny k přípravě pokrmů vybíráme s tou nejsvědomitější pečlivostí a na základě osobních zkušeností z cest po všech koutech Evropy.

Najdete u nás francouzské, alsaské speciality, prvotřídní sýry, ale i přímořské olivy z Jižního Řecka, stejně jako to nejjemnější prosciutto z Parmy, ale i uzeniny od místních řezníků. 

Prostě si na všem dáváme opravdu záležet. 

Vaši,

Veronika Halady, Karel Tumlíř - provozovatelé sklepu